Yayınlanma Tarihi 11 Nis, 2021 Paylaş

Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MARSU) Genel Müdürü AbdÜsselam Altunkaynak, Nusaybin'e gelen içme suyu şebekesinde yaşanan arızanın giderildiğini, Kızıltepe'nin büyük bölümünde su sorunun kalmadığını, Artuklu'da da yarına kadar su verilmeyen mahallenin kalmayacağını söyledi.

MARSU Genel Müdürü Abdusselam Altunkaynak, Nusaybin'den Artuklu ve Kızıltepe'yi besleyen içme suyu hattı olan Beyaz Su'da hafta içi yaşanan arızanın giderilmesi için farklı ekipler halinde yoğun bir çalışmanın içerisine girdiklerini, giderilen arızadan sonra bazı bölümlerde yeni arızalarla karşılaştıklarını, söz konusu arızaların da giderilmesiyle Artuklu ve Kızıltepe ilçelerine su verildiğini, Su debisinin eski haline gelmeye başladığını söledi.

Genel Müdür Altunkaynak, MARSU ekiplerimiz mesai mefhumu gözetmeksizin yaptıkları yoğun çalışmanın neticesinde Kızıltepe'nin tamamına su verildi. Artuklu'da % 90 oranında su verdik. Yenişehir Ravza caddesi civarı, 13 Mart ve Yalım mahallelerine su verildi. Nur mahallesi'de yarın  akşama kadar su verilmeyen yer kalmayacak inşallah."dedi

"SU İSRAFINDAN KAÇINALIM"

Su verilmeye başlanmasıyla birlikte Artuklu ve Kızıltepe'de bir çok yerde vatandaşların su harcamasına yüklendiklerini, özellikle de hanımların bahar temizliği, halı yıkama işlerine ağırlık verdiklerine işaret eden Genel Müdür Altunkaynak, "Yaşanan arızadan sonra yeni arızaların yaşanmaması için suyu tedbirli ve kademeli olarak verdik. Bu süreçte su pompalama sevyesinin eski durumuna gelinceye kadar vatandaşlarımıdan su israfında bulunmamalarını ve özellikle de halı yıkama ve bahar temizliği gibi bol su israfına neden olan harcamalardan kaçınmalarını rica ediyoruz" diye konuştu.