Yayınlanma Tarihi 11 Tem, 2024 Paylaş

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MARSU) Genel Müdürlüğü, Nusaybin ilçesine bağlı Çatalözü Mahallesi’nde yaz aylarında yıllardır süregelen ve kronikleşen su yetersizliği sorununu çözdü.

Temel yaşam kaynağı olan içme suyunu kesintisiz ve sağlıklı bir şekilde şehrin en ücra noktalarına ulaştırmak için yatırım ile altyapı güçlendirme çalışmalarına devam MARSU Genel Müdürlüğü, yıllardır süregelen ve kronikleşen sorunları da tek tek çözüyor. Bu kapsamda Nusaybin ilçesine bağlı Çatalözü Mahallesi’nde özellikle yaz aylarında suyun amacı dışında kullanılması nedeniyle yaklaşık 5 yıldır yaşanan su yetersizliği sorunu ortadan kaldırıldı.

800 hanelik ve yaklaşık 5 bin kişinin yaşadığı mahallede, özellikle yaz aylarında bazı alanlara suyun erişmemesi nedeniyle yaşanan mağduriyetleri gidermek amacıyla MARSU ekipleri, içme suyu şebeke hattı üzerinde güçlendirme çalışmaları gerçekleştirdi. Bu çalışmaların ardından, mahallenin su ihtiyacını karşılayan şebekeyi ikiye bölen ekipler, suyun eşit olarak ulaşmasını sağlayarak yıllardır süregelen kronikleşmiş problemi çözüme kavuşturdu.

Sorunu çözmek için özveriyle çalışan MARSU Genel Müdürlüğü’ne teşekkür eden mahalle sakinleri, “Yaşadığımız mağduriyetleri gideren ve suyun her eve eşit olarak ulaşmasında emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” İfadelerini kullandılar.