Yayınlanma Tarihi 02 Mar, 2021 Paylaş

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Artuklu ilçesi Nur Mahallesi’nin üst katlarında oturan vatandaşların su sıkıntısını gidermek için 700 metre içmesuyu şebekesi çekti.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın talimatları doğrultusunda, kent genelinde çalışmalarına yeni bir boyut kazandıran MARSU, yıllardır çözülemeyen ve kangren haline gelmiş sorunları bir bir çözerek vatandaşa dokunan çalışmalara imza atıyor.

Kentteki içmesuyu şebekesi sorununu ortadan kaldırmak için yeni projeler geliştiren MARSU, bunun yanında şehrin farklı noktalarında kuyular açarak vatandaşın sıkıntı yaşamamasını sağlarken Nur Mahallesi, Yalım Mahallesi ile TOKİ’de açıktan akan atık suları da yer altına aldı.

Gelen talepleri dikkat alan MARSU, Nur Mahallesi’nin üst kotlarında bulunan yerleşim alanlarının içmesuyu sıkıntısını gidermek için alt yapı çalışması başlattı. Ekiplerin özverili çalışması sonucu kısa sürede kazılan alana yaklaşık 700 metrelik ek içmesuyu boru hattı döşendi. Çalışmaların ardından vatandaşlar içmesuyuna kavuştu.


Ayrıca Yeşilli Emniyet Amirliği ve Tekkuyu Mahallesinde açıktan akan atık sular yer altına alındı.