Yayınlanma Tarihi 29 Şub, 2024 Paylaş

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MARSU), Artuklu ilçesinde daha verimli, sağlıklı ve kesintisiz içme suyu teminini sağlamak için çalışmalarına devam ediyor.

Kent merkezi, ilçeler ve kırsal mahallelere içme suyu ulaştırmak amacıyla yatırımlarını sürdüren MARSU, artan nüfus ve gelecek planına bağlı olarak su sorununun tamamen çözüme kavuşturulması için yoğun çaba sarf ediyor.

Şehrin artan içme suyu talebinin karşılanması hedefleri doğrultusunda yeni su kaynaklarını kazandırmak için sondaj çalışmalarına devam eden MARSU, bu kapsamda Artuklu ilçesi Nur ve Yalım Mahallelerinde yeni yerleşim alanlarının su ihtiyacını karşılamak maksadıyla yeni sondaj kuyusu açma çalışmalarına başladı. Ayrıca, Nur Mahallesi'nde Mezopotamya Evlerini besleyen sondaj kuyusunun verimini artırmak için müdahale ve tarama işlemlerinin tamamlanmasının ardından su akışı sağlandı.

MARSU, 2023 yılında kentin farklı noktalarında açılan 15 adet sondaj kuyusu ile su teminini sağladı ve 2024 yılında da ihtiyaç duyulan yerleşim alanlarına yönelik sondaj çalışmalarını sürdürüyor.