Yayınlanma Tarihi 14 Oca, 2024 Paylaş

Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesindeki personeller, su sayacı okuma görevleri sırasında darp edildi.

Kızıltepe ilçesinde geçtiğimiz hafta su sayaçlarını okuma görevinde bulunan MARSU personeli, kamu görevini yerine getirirken saldırıya uğradı. Şüpheli hakkında derhal her türlü yasal yola başvurularak suç duyurusunda bulunuldu.

Aynı şekilde, Savur ilçesinde de kamu görevini yerine getiren bir MARSU çalışanına darp girişiminde bulunan kişiler hakkında hemen suç duyurusunda bulunuldu.

Ayrıca, 2022 yılında Nusaybin ilçesindeki benzer bir olayda, iki MARSU çalışanına saldıran şahıs hakkında açılan kamu davası sonuçlandı. Nusaybin 1. Asliye Ceza Mahkemesinin 2023/97 Esas sayılı dosyası ile şüpheliye kamu görevlisine karşı tehdit, hakaret, kasten yaralama ve mala zarar verme suçlarından ayrı ayrı ceza verildi.

MARSU bünyesindeki personellere karşı her türlü hukuka aykırı eylemin cezalandırılması için ilgili mercilere hızlı ve etkili bir şekilde yasal yollara başvurular yaparak takipçisi olacaktır.