Yayınlanma Tarihi 10 Haz, 2021 Paylaş

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğümüz (MARSU), Vali ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mahmut DEMİRTAŞ’ın talimatları doğrultusunda, kent genelinde vatandaşın hakkı olan içme suyunun kaçak kullanımının önüne geçmek için gece gündüz demeden çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

MARSU Genel Müdürlüğümüzün Kaçak Araştırma ve Denetleme Servisi’ne bağlı ekipler,  Kızıltepe ilçesi Dereyanı Mahallesi ile Alınlı Mahallesinde tarla sulamasında kullanılmak üzere, Kızıltepe ve Artuklu ilçelerini besleyen içmesuyu ana isale hattından kaçak hat çekildiğini tespit etti. Artuklu ve Kızıltepe ilçelerinde oturan vatandaşların içme suyunu gasp ederek tarla sulamasında kullanan şahıslara yönelik 756 bin lira idari cezai işlem uygularken adli süreç başlattık. Ayrıca Türk Ceza Kanunu hükümleri gereğince işlem yapılırken Cumhuriyet Başsavcılığında suç duyurusunda bulunduk.

MARSU Genel Müdürümüz Abdüsselam ALTUNKAYNAK, kaçak su kullanımının vatandaşımızın en doğal hakkı olan suya erişimini engellemekte bu sebeple de Mardin’de kaçak su kullanımına geçit vermeyeceğini belirtti.  

MARSU Genel Müdürülümüz Abdüsselam ALTUNKAYNAK, MARSU olarak vatandaşımızın hakkını yedirtmemek için gece gündüz çalışarak kentimizde kaçak su kullanımına izin vermeyeceğiz.